Nie pozwól, aby alkohol przejął kontrolę

Leczenie alkoholizmu w profesjonalnej placówce to najskuteczniejszy sposób w walce z uzależnieniem. Dowiedz się więcej na temat choroby alkoholowej!

Terapia uzależnień

Alkoholizm jest poważną chorobą. Jednak wiele osób uważa tak tylko wtedy, gdy słyszy o osobach chorych gdzieś daleko, poza ich codziennością. Gdy problem dotyka kogoś z ich bliskich, łatwo jest go wytłumaczyć i odsuwać.

Trudno wtedy mówić, że to alkoholizm. Jednak taka postawa nie sprzyja ani choremu, ani jego środowisku. Terapia jest niezbędna. Istotnym jej elementem jest dobrowolne leczenie alkoholika.

Terapia uzależnień zamknięta

Najważniejszym punktem w terapii jest terapia uzależnień - alkoholowa zamknięta. Tylko taka forma zapewnia oczyszczenie organizmu z alkoholu i pozbycie się skutków ubocznych jego działania. Służą do tego farmaceutyki, które są podawane choremu pod kontrolą specjalistów.

Kolejną metodą jest terapia indywidualna oraz grupowa. Indywidualna terapia uzależnień pozwala na poznanie powodów picia oraz nauczenie się sposobów radzenia sobie z problemami emocjonalnymi. Terapia grupowa pozwala na oswojenie się z przyznaniem się do problemu przed społecznością, z którą chory będzie się musiał w niedalekiej przyszłości zmierzyć. Taka terapia trwa jednak krócej, natomiast terapia indywidualna powinna być prowadzona przez cały czas leczenia.

Terapia uzależnień online

W ostatnim czasie pojawiła się nowa forma terapii – terapia uzależnień online. Jest to dodatkowa forma wsparcia oferowana przez ośrodki, mająca pomóc chorym w momentach załamania. Kiedyś taką funkcję spełniały telefony.

Najważniejsza w tej kwestii jest dobrowolne leczenie alkoholika. Tylko taka terapia może przynieść efekty, ponieważ jest to bardzo wymagające leczenie, które bez dobrej woli nie powiedzie się.

Chcesz o coś zapytać?

© Copyright 2025 Uzależnienie od alkoholu - All Rights Reserved