Nie pozwól, aby alkohol przejął kontrolę

Leczenie alkoholizmu w profesjonalnej placówce to najskuteczniejszy sposób w walce z uzależnieniem. Dowiedz się więcej na temat choroby alkoholowej!

Terapia alkoholowa Kraków

Pierwszym punktem procesu terapii alkoholowej Kraków jest drastyczne zerwanie z trującą substancją. Organizm, przyzwyczajony do ciągłej dawki alkoholu, zaczyna się go dopominać w bardzo dla chorego nieprzyjemny sposób.

Podstawowe objawy abstynencji to ból głowy, wahania nastroju, drgawki, wymioty, bezsenność, potliwość, wzrost ciśnienia, lęk czy nawet urojenia. Jak widać, objawy dotyczą zarówno sfery fizycznej, jak i psychicznej – jest to ważna kwestia, że alkohol uzależnia na obu tych polach.

Co należy zrobić z chorym w tej ostrej fazie?

Przede wszystkim powinien on się znajdować pod opieką specjalistów. Jeśli został zgłoszony to ośrodka, którego celem jest terapia alkoholowa Kraków, sprawa jest ułatwiona. Jeśli jednak te objawy pojawiły się po samodzielnej próbie zerwania z nałogiem, należy natychmiast wezwać pomoc.

Osoba niemająca doświadczenia z uzależnieniami nie może stwierdzić stopnia uszkodzenia organizmu w wyniku działania alkoholu, a tym samym nie może bezpiecznie podać żadnych leków. Terapia alkoholowa Kraków odbywa się po przeprowadzonym detoksie.

terapia alkoholowa Kraków

Bezpieczeństwo na 1 miejscu

Osoba uzależniona, która zostaje odcięta od niebezpiecznej substancji, powinna się znajdować w miejscu bezpiecznym, w miarę komfortowym, a jednocześnie uniemożliwiającym jej zrobienie sobie albo komuś innemu krzywdy.

Specjaliści z odpowiednim doświadczeniem wiedzą, kiedy podać odpowiednie leki zmniejszające te negatywne dolegliwości, które jednak nie znikną zupełnie. Wynika to z faktu, że organizm musi się oczyścić z trucizny, dlatego odpowiedź organizmu jest gwałtowna. Nie ma możliwości, aby znacząco zmniejszyć nieprzyjemne doświadczenia z tego okresu, ale jest to niezbędne, aby przejść do terapii alkoholowej Kraków.

Chcesz o coś zapytać?

© Copyright 2025 Uzależnienie od alkoholu - All Rights Reserved