Nie pozwól, aby alkohol przejął kontrolę

Leczenie alkoholizmu w profesjonalnej placówce to najskuteczniejszy sposób w walce z uzależnieniem. Dowiedz się więcej na temat choroby alkoholowej!

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień

Alkoholizm kobiet

Obraz typowego alkoholika według większości to brudny, zarośnięty mężczyzna, który nie umie już funkcjonować w życiu codziennym. Jednak coraz częściej uzależnienie od alkoholu ma zupełnie inne oblicze – kobiety sukcesu, która świetnie sobie radzi. Czy jednak faktycznie tak świetnie?

Restrykcyjne wymagania

Alkoholizm kobiet dłużej bywa ukryty niż u mężczyzn. Pozycja społeczna kobiet zmusza je do zajmowania się domem i pracą – wymagania są bardziej restrykcyjne niż w przypadku mężczyzn. Kobiety częściej umieją sprawiać wrażenie, że wszystko wokół jest w porządku, a ona, pomimo nadmiaru obowiązków, daje sobie ze wszystkim radę, niezależnie, czy mamy do czynienia z aktywną businesswoman, czy ciężko pracującą matką.

Jednak nadmiar wymagań w końcu odbija się na jej zdrowiu. Prywatne ośrodki leczenia uzależnień[/link] przyjmują zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Alkoholizm to choroba, która może dotknąć każdego, niezależnie od płci.

Zawsze zaczyna się niewinnie

Często zaczyna się niewinnie – jeden czy dwa drinki wieczorem dla rozluźnienia, w końcu dzień był ciężki. Taka sytuacja powtarza się coraz częściej, aż do momentu, kiedy nie ma wieczora bez alkoholu, a kieliszek czy dwa przechodzi w butelki.

Takim kobietom, które w końcu dają radę, trudniej wytłumaczyć, że mają problem. Alkohol może przez wiele lat towarzyszyć ich codziennemu funkcjonowaniu, zanim wydarzy się tragedia, która sprawi, że przejrzą na oczy. Najbliżsi powinni jednak starać się uświadomić osobie chorej jej problem, pokazywać przykłady, zanim będzie za późno, a także pokazać miejsca takie jak prywatne ośrodki leczenia uzależnień, które dają nadzieje na lepsze jutro.

© Copyright 2025 Uzależnienie od alkoholu - All Rights Reserved