Koszty terapii alkoholowej

Terapia alkoholowa wymaga dużego zaangażowania ze strony chorego, terapeuty oraz najbliższych, którzy również ponoszą koszty uzależnienia. Jest jednak kwestia, która spędza sen z powiek wielu osobom, które zmagają się z tematem – cena. Ile kosztuje odwyk alkoholowy?

Ośrodki leczenia alkoholizmu

Jak w tradycyjnej służbie zdrowia wyróżniamy ośrodki publiczne i prywatne. Chory może podjąć leczenie w placówce publicznej, do której jest potrzebne skierowanie od lekarza. Wtedy takie leczenie jest bezpłatne. Istnieje również prywatna terapia alkoholowa. Na takie leczenie niepotrzebne jest skierowanie, jednak wtedy trzeba brać pod uwagę cennik placówki.

Prywatna czy publiczna terapia?

Każdy rodzaj terapii ma plusy i minusy. Niektórym wydaje się, że prywatna terapia alkoholowa będzie lepsza, ale wszystkie ośrodki leczenia alkoholizmu muszą się cechować wysokim stopniem profesjonalizmu. Różnice mogą być np. w poziomie zakwaterowania – prywatne placówki mogą bardziej przypominać luksusowy hotel. Jednak w obu przypadkach wymagania i oferowane metody będą zbliżone.

Cennik terapii

Wybierając dla chorego ośrodek, a szczególnie ten prywatny, warto dokładnie przejrzeć, co oferuje dana placówka. Odwyk alkoholowy składa się z wielu faz i różne placówki mogą różnie wyceniać swoje usługi. Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Terapia alkoholowa to proces, który angażuje wiele osób, z różnych dziedzin nauki, warto więc przyjrzeć się, co oferuje dane miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *